Hliníkové okná a dvere zo systému MB-70 so zvýšenou izoláciou

Hliníkové alebo plastové okná? Je to otázka v prvom rade finančná, ale kto si potrpí na vyššej úrovni všetkých vlastností tak si vyberie na svoj objekt hliníkové okná a dvere. Prečo práve tento typ okna a nie plastové okná sa dočítate nižšie.

Hliníkové okná - vchodové dvere

Hliníkové okná a vchodové dvere z profilového systému MB-70 sú moderné konštrukcie výplní otvorov stavieb so zvýšenou tepelnou izoláciou. Profilový systém MB-70 spĺňa všetký požiadavky tepelej izolácie podľa ČSN 73 0540. Systém 3-komorových profilov má súčiniteľ prechodu tepla Uf = 1,6–2,4 W/m2K podľa EN ISO 10077 (v závislosti na použitom príslušenstve a profiloch), čo sa dosahuje najmä vďaka PA izolátorom tvaru "omega" a 2-komponentnou stavbou centrálneho tesnenia. Okno - dverový systém MB-70 pre hliníkové okná a vchodové dvere alebo steny má vynikajúce technické riešenie a mohutný profil o hrúbke stien až 2 mm čo je oproti mnohým konkurenčným hliníkovým profilom výhoda. Naše hliníkové okná sú vyrábané štandardne s kovaním WINKHAUS so skrytými pántami a na prianie zákazníka aj u vchodových dverí, čo je oproti konkurenčným dodávateľom výhoda, pretože na našich oknách a dverách sú pánty schované medzi rámom a krídlom okna. Preto naše hliníkové okná a vchodové dvere v uzavretom stave nešpatia s priznanými pántami a po osadení okna a dverí je medzi stenou a rámom okenného, alebo dverného prvku je dostatok miesta na omietnutie steny. K dispozícii sú rôzne farebné úpravy hliníkových profilov okien aj dverí podľa RAL stupnice a niektoré odtiene aj v štrukturálnom prevedení farby, tak ako u všetkých hliníkových profilových systémoch ALUPROF. Naša spoločnosť Vám doladí s našimi oknami a dverami všetky potrebné detaily, ktoré sú dôležité v dnešnej modernej architektúre. Naše hliníkové okná a vchodové dvere Vám budú spĺňať nie len estetické požiadavky, ale zabezpečia vyššiu bezpečnosť, zvukovú ako aj izolačnú funkciu, komfort a pohodlie a to na mnoho rokov.

Konštrukčná hĺbka profilov hliníkových okien je 79 mm (krídlo) a 70 mm (rám). Vchodové dvere majú stavebnú hĺbku 70 mm (krídlo a rám). Tým sa dosiahne efekt jednoliateho povrchu z vonkajšej strany po zatvorení okien a v prípade dverí lícovanie povrchu krídiel a rámu. Nízka hodnota súčiniteľa prechodu tepla Uf je dosiahnutá použitím špeciálneho tepelného tesnenia a mostíka. Tepelný mostík "omega" z polyamidu spevneného skleným vláknom má šírku 34 mm v prípade okien a 24 mm v prípade vchodových dverí. Použitý tvar mostíka dáva profilu vyššiu tuhosť, uľahčuje odvodnenie a zabezpečuje dobrú tepelnú izoláciu. Tepelné vložky majú doplnkové tesnenie na spoji profilov a vložky a výstupy deliacich komôr na tri časti medzi vnútornými a vonkajšími profilmi. To všetko vylučuje ďalšie vyplnenie priestoru medzi vložkami polystyrénovými vložkami alebo polyuretánovou penou.

V systéme MB-70 sa môžu vyrábať hlinikove okná rôzne vchodové dvere odolné proti vlámaniu, hliníkové okná so skrytým krídlom MB-70US alebo MB-70 Industrial, okná s efektom ocele, používanými v prípade pamiatkových objektov a rôzne ďalšie verzie okenných výplní aj pre moderné projekty. Okno - dverový systém MB-70 pre okná a vchodové dvere tvorí tiež základ konštrukcie fasády tzv. "studeno-teplé" MB-70CW. Hliníkové okná, vchodové dvere, hliníkové steny a priečky v prevedení vyrobené z profilového systému MB-70 sú v ponuke našej firmy základným modelom a s doplnkovým sortimentom (parapety, žalúzie, sieťky proti hmyzu, špeciálne prahy pri dverách, kľučky, madľá, kovania) tvoria vyšší štandard, oproti konkurencii. Hliníkove okná a vchodové dvere vyrábané našou spoločnosťou sú dodávané na tuzemský a zahraničný trh ako prvotriedne výrobky, ktoré s ostatnými výrobkami ako sú garážové brány, pohony posuvných a krídlových brán, interierové výplne otvorov, protipožiarne dvere, steny, priečky prípadne automatické dvere tvoria kompaktný celok stavby. Naše hliníkové okná sú opatrené s kvalitnými viackomorovými PVC parapetnými profilmi spojené s oknom skrutkovaním a tento spoj vyplnený okrúhlym tesnením pre dosiahnutie čo najvyššej izolácie a vchodové dvere s izolačným prahom v prevedení elox s tepelne prerušeným mostíkom.

Všetky naše hliníkové okná, vchodové dvere a ostatné hliníkové konštrukcie vyrábame na veľmi spoľahlivom cnc obrábacom centre nemeckej spoločnosti elumatec, ktoré obrába naše hliníkové výrobky s maximálnou možnou presnosťou a tým sa tvoria v našej spoločnosti výrobky na tej najvyššej úrovni. 

Všetky ťažké a veľkoplošné sklá zasklievame za pomoci nášho robotického manipulátora skiel: http://www.arcusinternational.sk/sk/roboticky-manipulator-na-skla Týmto manipulátorom skiel vieme zasklievať sklá do hmotnosti až 600kg. Robotický manipulátor na ťažké sklá ponúka naša spoločnosť aj do prenájmu s obsluhou.