Hliníkové okná a dvere, ktoré vyrábame pre pasívne domy a objekty MB-104 Passive je najvyššia kategória tejto triedy od dodávateľa hliníkových profilov Aluprof. Je to špičkový hliníkový produkt pre výrobu hliníkových výplní otvorov, z ktorích naša spoločnosť vyrába tie najmodernejšie okná a vchodové dvere, a spĺňa parametre pre pasívne – energetické objekty a pasívne rodinné domy. Nemecký inštitút Passive House v Darmstadtu hodnotí pasívny štandard pri dosiahnutí Uw celeho okna menší ako 0,85 W/m2K s izolačným sklom Ug 0,7 W/m2K. Všetky okná a dvere vyrobené z tohto bezkonkurenčného systému spĺňajú tento parameter vďaka vynikajúcemu priestupu Uw 0,80 W/m2K. Pri použití izolačného skla Ug 0,5 W/m2K sa však celkový priestup Uw dostáva na hranicu až 0,5 W/m2K. Stavebná hĺbka rámu je 95mm a krídla 104mm.

Tento hliníkový systém je dostupný v dvoch izolačných alternatívach a to SI a AERO v závislosti na požadovanom tepelnom priestupu.

Výhody, ktoré ponúkajú naše hliníkové okná a vchodové dvere vyrobené z hliníkového systému MB-104 Passive sú:

  • certifikát pasívneho štandardu z Passive Hause Institute Darmstadt v Nemecku
  • vynikajúci tepelný komfort s priestupom tepla celého okna Uw od 0,53 W/m2K
  • perfektá vodotesnosť a prievzdušnosť
  • zasklenie hrúbky až 81mm (možné zasklenie až s izolačným štvorsklom)

Hliníkové okná - vchodové dvere pre pasívne domy

Hliníkové okná a vchodové dvere vyrobené z tohto hliníkového systému spĺňajú najvyššie nároky dnešnej architektúry z hľadiska tepeľno, zvukovo izolačných vlastností a bezpečnosti. Tieto špičkové a kvalitné hliníkové okná je možné zasklieť až izolačným štvorsklom a preto hlavne pri veľkých plochách okien sa nám pocit teplého pohodlia v zime nejavý vôbec so strachom úniku tepla. Práve tieto okná a dvere sú navrhnuté pre objekty, kde chce zákazník dlhodobo ušetriť v zime na vynaloženie energií kúrenia, alebo v lete na vynaloženie energií chladenia. Vchodové dvere vyrábame okrasnými panelmi hrúbky až 95mm vyplnenými polyuretánovou izoláciou. Hliníkové okenné a dverné konštrukcie nainštalované izolačnými páskami po obvode sú pri tomto použitom systéme neoddeliteľnou súčasťou systému. Neoddeliteľnou súčasťou našich hliníkových výplní otvorov je nemecké kovanie winkhaus, ktorým sa stáva náš výrobok bezpečným, manipuláciou pohodlným a efektívnym prvkom každej stavby. Okná podľa potreby vieme vyrobiť s magnetickým snímačom pre kontrolu stavu otočenia kľučky. Vchodové dvere ponúkame štandardne vo výbave s automatickým zatváraním všetkých bezpečnostných hákov pri viacbodovom prevedení dverí. Každé jedno hliníkové okno ako aj dvere, ktoré vyjde z výroby je ešte dodatočne prekontrolované a vyskúšané pre bezchybnú celoživotnú prevádzku.

Všetky hliníkové konštrukcie vyrábané našou spoločnosťou sú dodávané na tuzemský a zahraničný trh ako prvotriedne top výrobky, ktoré s ostatnými výrobkami ako sú interierové výplne otvorov (celosklenené dvere, celosklenené sprchové kúty, zábradlia), protipožiarne dvere, steny, priečky, alebo automatické dvere tvoria kompaktný celok stavby. Hliníkové okná sú opatrené kvalitnými viackomorovými PVC parapetnými profilmi spojené s oknom skrutkovaním a tento spoj vyplnený okrúhlym a plochým tesnením pre dosiahnutie čo najvyššej izolácie. Vchodové hliníkové dvere sa v našej firme vyrábajú izolačným prahom v prevedení elox s tepelne prerušeným mostíkom. Na požiadania klienta je možné vyrobiť aj bezbarierové dvere s automatickým prahom.

Naše hliníkové okná, vchodové a interiérové dvere a ostatné hliníkové konštrukcie vyrábame na spoľahlivom cnc obrábacom centre nemeckej spoločnosti elumatec, ktoré obrába naše hliníkové výrobky s maximálnou možnou presnosťou a tým sa tvoria v našej spoločnosti výrobky na tej najvyššej úrovni.