Hliníkové okná a hliníkové dvere vyrobené z okenno-dverného systému bez tepelnej izolácie MB-45 je moderný hliníkový systém slúžiaci ku konštrukcii hlavne pre vnútorné zástavby a hliníkové konštrukcie, ktoré nevyžadujú tepelnú izoláciu napr. rôzne druhy deliacich stien, priečok, hliníkové okná, hliníkové interierové dvere (ručne aj automaticky posuvné dvere), kyvadlové dvere, pokladničné prepážky, výkladné skrine, vitríny a rôzne priestorové konštrukcie.

Hliníkové okná, interierové dvere, dymotesné dvere, steny

Konštrukčná hĺbka profilov hliníkových okien je 45 mm (zárubňa), 54 mm (krídlo), a dverí sa zhoduje 45 mm (zárubňa a krídlo). Výsledkom je efekt jednoliateho povrchu z vonkajšej strany po zatvorení (u okien) a lícovanie povrchu krídiel a rámu (u dverí). Tvar profilov dovoľuje získať preťažené a odolné konštrukcie okien a dverí. Dôležitou vlastnosťou systému MB-45 je možnosť ohýbania profilov napr. zárubní, krídiel a priečok, čo umožňuje zhotoviť rôzne druhy oblúkov alebo oblúkových konštrukcií.

Tesnosť okien, dverí a priečok vyrobených z tohto profilového systému je zabezpečená vďaka využitiu špeciálnych tesnení zo syntetického kaučuku EPDM, ktoré zaručia odolnosť proti starnutiu pri dlhodobej prevádzke

V systéme sa dajú použiť dymotesné dvere MB-45D a je kompatibilný so systémami dverí s tepelnou izoláciou MB-70. Univerzálnosť tohto systému okien a dverí ďalej umožňuje zvoliť medzi niekoľkými variáciami riešenia rôznych konštrukčných detailov napr. utesnenia dolných častí krídiel dverí, utesnenia posuvných a kyvných dverí, tvaru zasklievacích líšt, tvaru a výšky dverných prahov. Rozsah zasklenia je 2–34 mm v krídlach hliníkových okien a 2–25 mm vo fixných oknách a krídlach dverí. Interierové hliníkové okná, hliníkové dvere, steny a priečky vyrobé z tohto systému dodajú Vášmu interiéru moderný a jednotný celok v možnosťou v rôznych farebných odtieňoch podľa vzorkovníka RAL. Hliníkové okná a dvere vyrobené z tochto systému vieme vybaviť rôznymi typmi kovania, madieľ, kľučiek, cylindrických vložiek atď. podľa želania zákazníka. Hliníkové okná, dvere, steny a priečky vieme zasklieť rôznymi typmi skiel aj vypieskovaným vzorom podľa požiadavky.

Ťažké a veľkoplošné sklá zasklievame za pomoci nášho robotického manipulátora skiel: http://www.arcusinternational.sk/sk/roboticky-manipulator-na-skla. Týmto manipulátorom skiel vieme zasklievať veľkoplošné sklá do hmotnosti až 600kg. Robotický manipulátor na ťažké sklá ponúka naša spoločnosť aj do prenájmu s obsluhou.