Nový profilový systém aluprof MB-86 pre hliníkové okná a dvere ponúka vynikajúce izolačné vlastnosti a je vhodný aj pre nízko - energetické domy či objekty. Je to prvý hliníkový systém pre hliníkové okná a dvere, ktorý používa kremičitý aerogel vyplnený netkanou sklenenou textíliou (vo verzii AERO), ktorý pomáha dosiahnuť špičkové teplotné parametre (Uw celého okna od 0,8 W/m2K, Ud dverí od 1.0 W/m2K). Vysoká pevnosť profilov hliníkových okien a dverí umožňuje výrobu konštrukcií veľkých rozmerov a hmotnosťou (krídlo okna/dverí až 200 kg!), a tiež hliníkových konštrukcií odolných proti vlámaniu. Hliníkové okná zasklené s izolačným štvorsklom tvoria bezkonkurenčnú výplň otvoru v tej najvyššej triede, ktorá v súčastnosti existuje.

Charakteristické rysy hliníkových okien a dverí v systému MB-86:

  • 3 varianty izolácie - ST, SI a AERO
  • široké izolátory s dodatočnými izolačnými prvkami
  • 2-zložkové centrálne tesnenie dokonale izoluje priestor medzi krídlom a rámom okna
  • dizajnové zasklievacie lišty vo variantoch Standard a Prestige
  • rôzne typy kovania vrátane skrytých pántov WINKHAUS
  • rozsah zasklenia až 67 mm (3-skla, akustické, bezpečnostné,...)
  • odolnosť proti vlámaniu RC2, RC3 (WK2, WK3)

Dôležitým prvkom tohto systému okien a dverí je jeho kompatibilita so systémom pre zdvižno - posuvné terasové dvere MB-77HS, takže váš dom alebo stavba získa kompaktný vzhľad a zároveň má zaručenú vysokou tepelnú izoláciu.

Priepustnosť vzduchu: trieda 4, PN-EN 12207:2001

Vodotesnosť: trieda E 1500, PN-EN 12208:2001

Koeficient prestupu tepla (Uf):
verzia MB-86 ST: od 1,3 W/m2K
verzia MB-86 SI: od 0,9 W/m2K
verzia MB-86 AERO: od 0,63 W/m2K

Odolnosť na zaťaženie vetrom: trieda C5, PN-EN 12211:2001, PN-EN 12210:2001

Hliníkové okná - vchodové dvere pre nízkoenergetické domy

Všetky hliníkové profily a prvky našich okien a vchodových dverí sú obrábané na cnc obrábacom centre, ktoré zabezpečuje vo výsledku veľmi presné spoje a drážky vo všetkých detailoch a tým sa naše hliníkové okná a vchodové dvere aj z tohto systému stávajú bezkonkurenčným výrobkom. Vchodové dvere zo systému MB-86 vyrábame aj s jednostranným, alebo obojstranným prekrytým krídlom. Okná a dvere z tohto hliníkového systému sú vhodným výberom pre tých, ktorí si potrpia na vyšších tepelných, zvukových a bezpečnostných vlastnostiach. Neoddeliteľnou súčasťou vyrobených a namontovaných okien a dverí sú v rámci montáže tesniace obvodové pásky, ktoré zabezpečujú vyššie izolačné vlastnosti oproti klasickému osadeniu PUR penou.

Presvedčte sa osobne o kvalite našich okien, vchodových dverí, zdvižno - posuvných dverí a neváhajte nás kontaktovať na tel. číslach spoločnosti za účelom dohodnutia osobného stretnutia v našej spoločnosti. Radi Vám prezentujeme naše výrobky, doplnky a postup výroby našich hliníkových výrobkov.

Všetky veľké izolačné sklá zasklievame za pomoci nášho robotického manipulátora skiel: http://www.arcusinternational.sk/roboticky-manipulator-na-skla. Týmto manipulátorom vieme zasklievať veľkoplošné sklá do hmotnosti až 600kg. Robotický manipulátor na ťažké sklá ponúka naša spoločnosť aj do prenájmu s obsluhou.