MB-SR50N EFEKT je štrukturálna verzia hliníkovej fasády so zvýšenou tepelnou izoláciou (Uf od 0,9 W/m2K). Vďaka bodovému kotveniu izolačného skla získavame z exteriérovej strany fasády jednoliatú hladkú plochu skla s delenou štruktúrou vertikálnych a horizontálnych línií so šírkou 20mm. Medzery medzi sklenenými poliami sú vyplnené špeciálnym štrukturálnym silikonom odolným voči UV žiareniu akejkoľvek farby, ktorý zabezpečuje vysokú tesnosť a zvyšuje tepelno izolačné vlastnosti.

Veľkou výhodou tohto fasádneho systému je fakt, že má doporučenie od popredných výrobcov silikonov – Dow Corning. Tremco – Sica a Ilbruck čo znamená nie len zvýšenie prestýže tohto fasádneho riešenia, ale zároveň garantuje pevnosť a tesnosť konštrukcií, rovnako ako je ľahký prístup k rôznym technológiám medzi výrobcami a dodávateľmi skiel. Pozoruhodný je aj fakt, že v tomto hliníkovo – presklenom systéme fasád je možné použiť silikony v rôznych farbách, čo značne rozširuje možnosti návrhu dizajnov týchto presklených fasád.

Hliníkové fasády realizované v systéme MB-SR50N EFEKT majú nie len vynikajúce užívateľské parametre a vysoké izolačné vlastnosti, ale aj efektný vzhľad, čo dodáva týmto budovám prestíž a charakter.

Štrukturálne presklené fasády - vlastnosti:

  • vynikajúci súčiniteľ prechodu tepla Uf od 0,9 W/m2K
  • zasklenie až 56mm
  • ostré hrany hliníkových profilov (stĺpikov a priečok)
  • rôzne varianty horizontálnych a vertikálnych maskovacích líšt

Hliníkové presklené fasády vyrobené z tochto systému ponúkajú široké spektrum využitia. Tieto presklenené fasády sa je možné navrhnúť aj v prevedení s izolačným trojsklom. Samotná hliníková konštrukcia môže byť v povrchovej úprave v akejkoľvek RAL, aj v štrukturovanom prevedení povrchovej úpravy farby. Do presklenej fasády je možné navrhnúť mechanické vchodové jednokrídlové alebo dvojkrídlové dvere aj v panikovom prevedení ako aj automatické posuvné, krídlové alebo karuselové dvere. Kedže tieto hlinikove fasady majú veľmi dobré izolačné vlastnosti a so správne navrhnutým izolačným sklom aj výborné zvukovo - izolačné vlastnosti, vieme z nich zostaviť aj zimné záhrady akéhokoľvek atypického tvaru, podľa priania klienta.

Tieto hliníkové fasády je potrebné pred samotnou realizáciou profesionálne navrhnúť staticky, vizuálne a následne odborne nainštalovať. Po obvode celej konštrukcie t.j. styk presklenej hliníkovej fasády a obvodového plášťa (tehla, PUR panel, betón atď.) treba používať tesniace obvodové pásky na spodku s hydroizolačnými vlastnosťami podľa normy STN 733134 pre lepšie tepelno - izolačné vlastnosti. Naše hliníkové fasády je možné rôzne kombinovať s oknami a dverami takmer so všetkých typových radov, ktoré naša spoločnosť vyrába a ponúka. Kedže hliníkové fasády vyrábame na kvalitných nemeckých cnc strojoch tak všetky priečky a stĺpy fasády do seba zapadajú s maximálnou presnosťou.

Hliníkové fasády vyrobené z profilov od spoločnosti Aluprof sú tým najvhodnejším cenovým a kvalitatívnym riešením pre každého investora. Budovy s našimi fasádami reprezentujú všetkých našich zákazníkov z pohľadu estetického ako aj technického a preto sú tým najlepším výberom od našej spoločnosti.