WAGNER elektrostatická technológia lakovania - povrchová úprava ponúka významné výhody v mnohých oblastiach priemyslu. Vďaka homogénnemu zladeniu elektrostatického poľa je hrúbka vrstvy náterovej hmoty veľmi rovnomerná. Častice s rovnakou polaritou prispievajú k významnému zlepšeniu rozprašovacej sily pre vytvorenie výbornej povrchovej úpravy. Striekaná farba, ktorá je elektrostaticky nabitá, pomocou striekacej pištole obalí rovnomerne celý striekaný objekt. Tento obalovací efekt šetrí čas a farbu, pretože celý objekt striekame len z jednej strany. Elektrostatické pole je generované medzi elektródou a uzemneným lakovaným výrobkom. Častice farby sú priťahované uzemneným objektom, ktorý povrchovo upravujeme. Táto metóda lakovania zvyšuje účinnosť prenosu farby v porovnaní s neelektrostatickými systémami. WAGNER technológia využíva elektrostatické vlastnosti na dosiahnutie veľmi efektívneho a úsporného systému.

Povrchová úprava - mokré lakovanie

Povrchovú úpravu vykonáva naša spoločnosť v lakovni na sídle spoločnosti, kde sú nato prispôsobené všetky podmienky, aby vznikla kvalitná povrchová úprava. Pred lakovaním samotný dieľ, ktorý sa má povrchovo upraviť do požadovanej farby opieskujeme (otryskáme), čím vznikne pre samotné lakovanie potrebný povrch, aby sa farba riadne prikotvila o lakovaný povrch.

Farby, ktoré používame pre základnú povrchovú úpravu a následne na konečné lakovanie sú aplikované od fínskeho výrobcu TIKKURILA (www.tikkurila.com).

Táto technológia povrchovej úpravy môže byť aplikovaná tam, kde chcete dosiahnuť kvalitný a vynikajúci povrch a to:

  • ochrana kovov a dokončovanie
  • úpravy dreva
  • finálna úprava plastov
  • letecký priemysel
  • automobilové komponenty
  • náhradné diely pre akékoľvek odvetvie
  • povrchová úprava hliníka

Správna kombinácia airless trysiek, airspray striekacich pištolí a elektrostatického nabíjania v kombinácii s unikátnym WAGNER
know - how, má za následok dokonalé dokončovanie, vysokú produktivitu, mäkký lúč, vynikajúce obaľovanie a veľmi vysokú účinnosť prenosu náterovej hmoty.

Lakovanie elektrostatickou metódou

 

krátka video prezentácia - lakovanie elektrostatickou metódou