Sieťky proti hmyzu by mali byť súčasťou každej modernej domácnosti. Chránia ľudí pred nebezpečným bodnutím a vybavenie interiéru a potraviny pred výlučkami hmyzu. Hmyz je potenciálnym nosičom rôznych baktérií a chorôb. Kvalitné sieťky na okná ARCUS sú dôležitým doplnkom k novým hliníkovým oknám a balkonovým dverám.

 

Okenné sieťky proti hmyzu PS A

Spoločnosť ARCUS má v ponuke ucelený rad profilov, ktoré umožňujú vyriešiť protihmyzovú ochranu takmer na každé okno a to bez nutnosti vŕtania do rámu okna. Sieť z masívneho hliníkového profilu PS AL bola vyvinutá špeciálne pre hliníkové okná s izolačným sklom. V prípade hliníkových okien krídlo pri zatvorení 100 % lícuje s rámom okna a iné typy sietí nie je možné pre tento typ okien použiť. Sieť je vhodná pre kolmé a mierne skosené rámy hliníkových okien. V prípade, že máte hliníkové okná, odporúčame Vám jednoznačne siete typu PS AL vo farebných prevedeniach rámov podľa Vášho želania, ktoré je možné vyrábať aj v atypickom prevedení. Takisto si môžete vybrať aj sieťovinu v dvoch farebných prevedeniach.

 

Dverové sieťky proti hmyzu PDS 17

Od júna 2012 sa v ponuke ARCUS-u nachádza aj svetová novinka z výstavy Stuttgart - plisovaná protihmyzová sieť na dvere s miniatúrnym rámom s označením PDS 17. Plisované siete vo všeobecnosti predstavujú revolučný pokrok v boji proti lietajúcemu hmyzu. Nová plisovaná sieť PDS 17 je výnimočná svojim minimalistickým prevedením rámu a umožňuje riešiť protihmyzovú zábranu v miestach medzi dverami a namontovanou žalúziou alebo roletou, kde nie je možné použiť navíjacie alebo plisované siete so širším profilom. Často sa totiž stáva, že vonkajšia roleta alebo žalúzia je namontovaná na tesno ku dverám a zákazník má problém neskôr riešiť protihmyzovú zábranu. Táto dverová sieť je určená predovšetkým pre montáž do ostenia dverových výklenkov pred terasové alebo vchodové dvere rodinných domov. Jej výhodou je, podobne ako pri plisovanej sieti Nobarrier, nízka prechodová páska medzi interiérom a exteriérom. Ďalšou výhodou je dostatočne hlboký ovládací posuvný profil, ktorý umožňuje pohodlné otváranie a zatváranie siete bez montáže akéhokoľvek madla. Jednoduchý mechanizmus zabezpečuje hladkú manipuláciu ovládania bez použitia navíjacích súčastí. Plisované siete na dvere sú určené na ochranu pred lietajúcim hmyzom. Sieťovina (pliss) je prepletená kevlarovými vláknami, ktoré vynikajú vysokou pevnosťou. Vo veľkej miere zachytáva vo svojich záhyboch nečistoty vonkajšieho prostredia - alergény (prach, peľ) a pomáha tak zlepšovať životné prostredie alergikov. V štandardnej ponuke sa v súčasnosti nachádza iba čierna sieťovina, ktorá ponúka veľmi dobrú priehľadnosť. Svojím vzhľadom sieť nepôsobí rušivo pri pohľade z interiéru ani z exteriéru. Je ideálna pri použití v rodinných domoch, bytoch ale aj v administratívnych a rekreačných objektoch.

10 dôvodov prečo si kúpiť plisovanú sieť PDS 17:

  • získate originálneho a vysoko funkčného pomocníka, ktorý Vás zbaví dotieravého lietajúceho hmyzu.
  • široký výber štandardných farieb a možnosť farebných prevedení RAL a RENOLIT umožní zosúladenie siete s rámom Vašich okien.
  • dizajnové a súčasne účelné prevedenie samotného ovládacieho posuvného profilu nevyžaduje dokúpenie ovládacieho madla.
  • plisovanú sieť PDS 17 Vám vyrobíme na mieru až do šírky 2000 mm z jedného kusu.
  • kvalitná povrchová úprava odoláva poveternostným podmienkam a UV žiareniu.
  • sieť umožňuje bezbariérový prechod medzi exteriérom a interiérom a je výhodná najmä pre bezprahové vedenie dverí.
  • vysoká kvalita spracovania ako aj čistá línia produktu prezrádza, že ide o moderný prvok ochrany proti lietajúcemu hmyzu.
  • čierna plisovaná sieťovina ponúka výbornú priehľadnosť a je možné ju zladiť s ostatnými druhmi sietí na okná a dvere značky ARCUS.
  • široký výber pomocných profilov umožňuje montáž dverových sietí PDS 17 nielen na rám ale aj do ostenia a taktiež namontovať na dvere s kľučkou.
  • Siete PDS 17 je možné vyrobiť aj v okennom prevedení ako POS 17, čím získate dizajnový súlad sietí na Vašich oknách a dverách.

 

Dverové sieťky proti hmyzu Luxaflex pántové

Pre svoju jednoduchú obsluhu a cenovú dostupnosť sú pevné dverové siete s pántmi jedny z najpredávanejších. Ide o vysoko kvalitný prevzatý holandský systém. Tieto siete proti hmyzu sú využiteľné v domácnostiach, v reštauráciách alebo ubytovacích zariadeniach. Samozatváracie pánty umožňujú zaistenie alebo odistenie dverovej siete posunutím čapu do príslušnej polohy a súčasne umožňujú nastaviť silu uzatvárania. Ďalšou výhodou sietí na dvere Luxaflex je inovovaný systém zaistenia dverí tzv. „CATCH systém“, ktorý nahradil doteraz používané magnety. Ich nedostatkom bola nevyváženosť. Stávalo sa, že magnet priťahoval niekedy slabo inokedy príliš silno. Inovovaný CATCH systém, ktorý pracuje na princípe vzájomného spojenia časti s pružnou platničkou upevnenou skrutkami na rám dverí a výstupku primontovanou na sieťkový rám odstránil nedostatok magnetového systému. Dverovú sieť proti hmyzu je vhodné na výšku vystužiť priečnym profilom, ktorý zabezpečuje rovnomerné vypnutie sieťoviny. Vyberte si zo širokej ponuky sieťovín podľa farby alebo v súvislosti s požadovanou funkciou (tienenie, odolnosť voči domácim zvieratám apod.).