Lakovanie elektrostatickou met├│dou

Lakovanie elektrostatickou met├│dou

Elektrostatick├ę lakovanie je modern├í a efekt├şvna met├│da nan├í┼íania farby a lakov na r├┤zne povrchy. Vyzna─Źuje sa svojou presnos┼ąou, rovnomernos┼ąou n├íteru, vysokou adh├ęziou a n├şzkou spotrebou farby. T├Żm je zaru─Źen├í dlhotrvaj├║ca a odoln├í povrchov├í ├║prava pre v┼íetky materi├íly.

Ako funguje elektrostatick├ę lakovanie?

Elektrostatick├ę lakovanie sa vyu┼ż├şva pri nan├í┼ían├ş pr├í┼íkov├Żch farieb alebo lakov. Striekan├í farba, ktor├í je elektrostaticky nabit├í, pomocou striekacej pi┼ítole obal├ş rovnomerne cel├Ż striekan├Ż objekt. Tento obalovac├ş efekt ┼íetr├ş ─Źas a farbu, preto┼że cel├Ż objekt striekame len z jednej strany. Elektrostatick├ę pole je generovan├ę medzi elektr├│dou a uzemnen├Żm lakovan├Żm v├Żrobkom. ─îastice farby s├║ pri┼ąahovan├ę uzemnen├Żm objektom, ktor├Ż povrchovo upravujeme. T├íto met├│da lakovania zvy┼íuje ├║─Źinnos┼ą prenosu farby v porovnan├ş s neelektrostatick├Żmi syst├ęmami.┬á

Pre─Źo zvoli┼ą elektrostatick├ę lakovanie?

Rovnomern├ę nanesenie – elektrostatick├ę lakovanie zabezpe─Ź├ş rovnomern├ę rozlo┼żenie laku, ─Źo zaist├ş esteticky pr├şjemn├Ż v├Żsledok.
Adh├ęzia a odolnos┼ą – farba sa v─Ćaka elektrick├ęmu n├íboju prilep├ş tesne k povrchu a poskytuje vysok├║ odolnos┼ą vo─Źi opotrebovaniu, chemik├íli├ím a vplyvom po─Źasia.
Bezpe─Źnos┼ą a ┼żivotn├ę prostredie – pr├í┼íkov├ę farby neobsahuj├║ rozp├║┼í┼ąadl├í, ─Źo znamen├í ┼że lakovanie je ekologick├ę a nezanech├íva ┼żiadne ┼íkodliviny.
R├Żchlos┼ą su┼íenia – farba po nanesen├ş r├Żchlo zasych├í, ─Źo umo┼ż┼łuje skr├íti┼ą ─Źas potrebn├Ż na lakovanie.

Ak├ę povrchy mo┼żno lakova┼ą elektrostatickou met├│dou?

Na┼ía lakov┼ła je vybaven├í modern├Żmi technol├│giami a sk├║sen├ş kolegovia zaru─Źia ┼ípi─Źkov├Ż v├Żsledok. Nech sa jedn├í o mal├Ż predmet alebo ve─żk├Ż projekt, s ktor├Żm potrebujete pom├┤c┼ą, nev├íhajte sa na n├ís kedyko─żvek obr├íti┼ą. Na┼íe bohat├ę sk├║senosti a flexibilita s├║ presne to, ─Źo potrebujete k svojej maxim├ílnej spokojnosti. Nev├íhajte sa na n├ís kedyko─żvek obr├íti┼ą!

Lakovanie elektrostatickou met├│dou

Gal├ęria na┼íich pr├íc

Máte záujem o lakovanie
elektrostatickou met├│dou?

Alebo